Okolice - atrakcje

Przebywając i goszcząc w naszym hotelu mają Państwo możliwość obejrzenia wielu zabytków architektonicznych oraz atrakcji przyrodniczych.

Odkryj Kociewie

W pobliżu znajdują się:

  • Zamek w Gniewie – znany z walk rycerskich
  • Zamek w Malborku – największy zamek w Europie,
  • Grudziądz z historią wojsk huzarskich
  • Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia, Sopot
  • Bory Tucholskie i Tleń – spływy kajakowe na rzece Brdą i Wdą
  • Osiek – popularne koncerty contry
  • Pelplin – klasztor i seminarium.

Trójmiasto – Gdańsk, Gdynia i Sopot położone około 100 km od Hotelu Restauracja Zdrojewo. Trójmiasto jest jednym z ważniejszych ośrodków turystycznych, naukowych i kulturalnych w Polsce. Gdańsk, miasto portowe, położone nad Zatoką Gdańską. Atrakcją Gdańska jest Rynek Starego Miasta. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. W Gdańsku odbywają się różnego rodzaju festiwale min. Festiwalu Szekspirowskiego oraz Jarmark Dominikański.

Gdynia posiada rozległe nadmorskie tereny spacerowe. Zalicza się do nich Molo Południowe, będące przedłużeniem Skweru Kościuszki – cumują tam jednostki muzealne – niszczyciel ORP Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza. Na Molu Południowym znajduje się także Akwarium Gdyńskie, a do Helu, Jastarni, Gdańska, Sopotu i Kaliningradu pływają z niego statki białej floty.

Sopot jest popularnym kurortem nadmorskim, miastem uzdrowiskowym, po II wojnie światowej znanym z organizowanych tam od 1961 w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festiwal. Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji.

Malbork, miasto położone zaledwie około 60 km od Hotelu Zdrojewo, nad Nogatem, rzeką stanowiącą wschodnie ramię ujściowe Wisły. Atrakcją Malborka są nie tylko zabytki, jest on również miastem promującym rozwój turystyki. Malbork, leżący na drodze wodnej, oferuje rejsy spacerowe statkiem i tramwajem wodnym. W sezonie letnim można się kąpać w coraz czystszych wodach Nogatu oraz podziwiać panoramę miasta z kajaku lub gondoli.
Zabytki Malborka, które warto zobaczyć:

– Zamek krzyżacki w Malborku
– Ratusz w Malborku
– Resztki murów obronnych wraz z bramami oraz basztami
– Brama Mariacka
– Baszta maślankowa
– Brama Garncarska
– Młyn Górny (Piekarski)

Zamek krzyżacki w Malborku – trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Pierwotna nazwa zamku używana przez zakon krzyżacki brzmiała Marienburg, czyli Gród Marii. Od 14 września 1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, a miasto stolicą państwa zakonnego.

Gniew, położony tylko około 25 km od naszego Hotelu. Jedno z najpiękniejszych nadwiślańskich miasteczek, które może się poszczycić dużą ilością zabytkowych kamienic. Największą atrakcją miasteczka jest niewątpliwie Zamek krzyżacki. Zbudowany pod koniec XIII i w pierwszej połowie XIV wieku był najpotężniejszą twierdzą zakonu na lewym brzegu Wisły, stanowił siedzibę komtura. Podczas rozbiorów wielokrotnie zmieniał swą funkcję, służąc m.in. za spichlerz i więzienie. Spłonął w pożarze w 1921 r. Odbudowa zabytku rozpoczęła się w latach 1968-1974, drugi etap odbudowy rozpoczął się w 1992 r. z inicjatywy Urzędu Miasta i Gminy. Obecnie na zamku odbywają się tu turnieje rycerskie, pokazy kowalstwa artystycznego i inne imprezy.

Grudziądz – miasto na Pomorzu Nadwiślańskim około 27 km od Hotelu położone na prawym malowniczym brzegu Wisły stanowiącym naturalną, wschodnią granicę Ziemi Chełmińskiej. W Grudziądzu znajdują się wspaniałe plaże nad Jeziorem Rudnickim, baseny kąpielowe oraz liczne zespoły parkowe. Cytadela w Grudziądzu jest obiektem użytkowanym przez wojsko. Istnieje jednak możliwość zwiedzenia twierdzy po uprzednim zgłoszeniu. Nieopodal Grudziądza, w przepięknym lesie, w sąsiedztwie Jeziora Rudnickiego leży miasteczko westernowe Kansas City.

Bory Tucholskie – jeden z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Zajmuje ok. 3 tys. km2 sandru w dorzeczu Brdy i Wdy oraz Równiny Charzykowskiej. Znajduje się tam park narodowy, rezerwat biosfery, obszar Natura 2000, a także leśny kompleks promocyjny. Tleń położony w centrum Borów Tucholskich nad jeziorem Mukrza oraz rzeką Wdą. Wokół Tlenia rozpościera się Wdecki Park Krajobrazowy. Przez Bory przepływają rzeki Brda i Wda zwana również Czarną wodą. Obie te rzeki biegiem swoim wyżłobiły w glebie malownicze doliny i piękne zakola. Znajdujące się w korycie rzek głazy tworzą progi kamienne i kaskady. Szlaki kajakowe w Borach Tucholskich zaliczane do najpiękniejszych w kraju. Naprawdę warto goszcząc niedaleko Borów Tucholskich, wybrać się na spacer po tych cudownych lasach.

Pelplin małe miasteczko nad rzeką Wierzycą około 40 km od Hotelu. Pelplin posiada niezliczone skarby kultury i sztuki wielu pokoleń. Bazylika Katedralna z przełomu XIII – XIV wieku jest głównym zabytkiem Pelplina zaliczanym do najpiękniejszych dzieł gotyckich w Polsce. Muzeum Diecezjalne w Pelplinie posiada w swych zbiorach jedną z największych kolekcji rzeźb średniowiecznej Madonny. Znajduje się tu jedyny w kraju egzemplarz Biblii Guttenberga oraz zbiory szat, naczyń i relikwiarzy liturgicznych.

KONTAKT

Masz jakieś pytania? 
Skontaktuj się z nami,
postaramy się odpowiedzieć!